Aktualitet

“Çfarë dhimbje”, Monika Stafa përlot me mesazhin për Fatos Baxhakun


               Publikuar në : 12:21 - 17/08/19 M. S

Një ditë më parë u nda nga jeta gazetari i njohur Fatos Baxhaku. Të shumtë ishin mesazhet ngushëlluese, nga personazhe të njohur.

Vëmendje ka marrë edhe mesazhi prekës i gazetares Monika Stafa, e cila tregon se Baxhaku e ka zbuluar si personazh në televizion.

“Tos… me zbulove #ti! “Zbulimi” i ri i stacionit, me quajte…Tos, çfare dhimbje!! Helmgusht ne kohe jo ‘te pershtatshme’ per ty. Te perulem shoku jone. Shok i pashoke deri ne fund me antivleren. Ç’gusht i tmerrshem!”, shkruan ajo.

Baxhaku ka qenë një ndër pionierët e shtypit të pavarur që nga fillimi i viteve ’90. Autori i njohur i reportazheve të shkruara dhe televizive, studiues i historisë, një penë e mprehtë kritike e tranzicionit shqiptar.

 


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT