E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

‘Bomba’ nga Spanja, ja kur Zidane do të marrë drejtimin e Juventusit

Që prej largimit nga Real Madrid, emri i Zinedine Zidane ka qenë i lidhur me një kalim të mundshëm te Juventus. Javët e fundit zërat janë shtuar shumë dhe flitet që në fund të sezonin mbaron edhe aventura e Allegrit në krye të bardhezinjve.

Nga sezoni i ardhshëm me shumë mundësi Zidane do të jetë arkitekti i Juventusit, për tu sjellë sukses në kompeticionet evropiane, kryesisht në ëndrrën për të fituar Champions Leaguen.

Sot nga Spanja vjen lajmi që Juventusi ka bërë ofertën e parë zyrtare për teknikun francez. Sipas “El Pais”, raportohet se klubi italian i ka ofruar një kontratë deri në 2022 Zidanit, i cili duket i predispozuar ta pranojë këtë ofertë.

Ky lajm i publikuar nga Spanja bën me dije se ky ka qenë shkaku që Zidane ka mohuar të marrë drejtimin e Realit, pas telefonatës që Perez i bëri pas dy tre humbjeve radhazi në “Bernabeu”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...