Blerja e votës? Rama nga Brukseli: 20 persona po hetohen nga Prokuroria

Kryeministri Edi Rama, gjatë konferencës së përbashkët që zhvilloi ditën e sotme në Bruksel së bashku me Minsitrin e Jashtëm të BE, Joseph Borrell dhe Komisionerit për Zgjeirm, Oliver Varhelyi, tha se në Shqipëri janë 20 persona nën hetim për blerje votash.

Kreu i qeverisë u shpre se personat që janë nën hetim janë nga të gjitha partitë në vend duke mos lënë pas dhe forcën politike që ai drejton.

Edi Rama: ”Më duhet ta sqaroj sepse është mbresëlënëse të dëgjoj në gjuhën time që nuk qenka bërë asgjë dhe nuk paska asnjë të hetuar dhe nuk është bërë asgjë ndërkohë që janë 20 persona të ndjekur penalisht për blerje vote dhe janë në proces e sipër. Nga të gjitha partitë meqë ra fjala. Është mbresëlënëse të dëgjoj këtë gjë por le të vazhdojmë.”