E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Bilanci/ 13 persona humbin jetën nga koronavirusi në Zvicër

Koronavirusi ka shënuar 13 viktima në Zvicër në 24 orët e fundit.

Kështu numri total i viktimave në Zvicër shkon në 1,406. Ndërkohë janë shtuar edhe 204 raste të reja infektimi, duke e çuar në 27,944 numrin e përgjithshëm të rasteve.

Zvicra është një nga vendet më të prekura nga COVID-19 në Evropë. Ajo renditet e 15-ta në botë për numrin më të madh të rasteve të regjistruara, pas SHBA-ve, Italisë, Spanjës, Francës, Gjermanisë, Mbretërisë së Bashkuar, Kinës, Turqisë, Iranit, Belgjikës, Kanadasë, Holandës, Brazilit dhe Rusisë.

Mbi 17 mijë persona në Zvicër janë shëruar nga ky virus. Numri i rasteve aktive në vend është 8,738, prej të cilëve 386 ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A do të lëkunden raportet turko-serbe pas deklaratës së Erdogan për Kosovën?

“Në qoftë se kushdo sjell vendim për njohjen e Kosovës si të pavarur, në të njëjtin moment ne do të nisim fushatën për tërheqjen...

Çfarë e bën ndryshe lidershipin e mandatit të tretë të PS

Nga Alfred Peza Edi Rama kishte premtuar që në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 23 Qershorit 2013, që e riktheu PS në pushtet, se nuk...

Me drogë në makinë, shoqërohet në polici djali i Azem Hajdarit

Azem Hajdari, djali i vogël i deputetit të ndjerë me të njëjtin emër, është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Elbasanit mbrëmjen e sotme. Sipas...

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...