E hënë, 18 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Bie rrufeja në kabinën elektrike, fshati Surroj mbetet pa drita

Për shkak të motit të keq, një kabinë elektrike është përfshirë nga flakët. Bëhet me dije se rrufeja ka goditur kabllon e tensionit të mesëm 10 kw, e cila furnizon me energji elektrike fshatin Surroj.

Flakët kanë përfshirë kabinën elektrike. Pritet të dërgohet një transformator nga Tirana, për të furnizuar me energji elektrike banorët e këtij fshati.

Moti në rajonin e Kukësit ka pësuar ndryshime përgjatë këtyre ditëve.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...