E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Bie miti për Miss-et, një shkencëtare zgjidhet “Miss America 2020”

Camille Schrier “Miss Virginia” është vajza e cila ka rrëzuar stereotipet për Miss-et të cilët thonë që një vajzë e bukur nuk mund të jetë e zgjuar.

Ajo është shpallur si më e bukura në Amerikë për vitin 2020 në konkursin e bukurisë që u mbajt në Connecticut.

Kur konkurroi në fillim, ajo u shpreh se dëshironte të hidhte poshtë të gjitha fjalët që thuhen për Miss-et dhe vajzat e bukura, pasi ajo vetë shumë shpejt merr doktoraturën.

Raportohet se ajo ka studiuar biokimi dhe ka përfunduar universitetin me nota të larta shkruan “iconstyle”.

Pak ditë para se të rrëmbente kurorën e më të bukurës, Camille nisi një studim duke marrë kështu edhe titullin e shkencëtares.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...