E diel, 24 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Berisha nis betejën kundër Bashës, i bashkohet edhe Nishani

Ish-presidenti Bujar Nishani, i është bashkuar lëvizjes së Berishës. Ai ka konfirmuar pjesëmarrjen në takimin që ish-kryeministri Berisha pritet të mbajë pasditen e sotme me demokratët e bazës së kryeqytetit.

Ish-kreu i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, i është bashkuar Sali Berishës në aksionin e tij kundër Bashës. Në kohën kur ish-kryeministri Berisha ngre akuzat për një marrëveshje Rama-Basha, Nishani njofton se do të luftojnë për një PD të bashkuar dhe se nuk do të lejojnë që ajo të mbetet peng i regjimit të majtë.

Basha është shfaqur mospërfillës gjatë prezantimit të programit qeverisës në Kuvend. Lideri demokrat nuk ka shfaqur interesim për të dëgjuar Ramën, ndërsa është parë të flasë në telefon në Kuvend.

Statusi

Unë do të bashkohem me demokratët e ndershëm e të vërtetë Sot në Rogner, në 18:00 !

Për një PD të Bashkuar, të Fortë e Fituese !

Jo më PD, Peng i rregjimit të korruptuar majtist !

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...