Aktualitet

Berisha i shpëton përballjes me Haklajt, zbulohet vendimi që ka marrë gjykata


               Publikuar në : 10:48 - 07/02/20 M S

Gjykata e Tiranës ka pushuar padinë penale të familjes Haklaj, kundër ish-kryeministrit Sali Berisha, të cilin e akuzonte për “Shpifje”.

Vendimi në fjalë është dhënë në muajin dhjetor 2019, nga gjyqtari Gerd Hoxha.

Muharrem Haklaj, Aishe Haklaj (Basha) dhe Zylfie Haklaj, kishin paditur në gjykatë Sali Berishën, për akuzën e “shpifjes”. Kjo padi është pushuar me argumentin se nuk ishte paraqitur në seancë gjyqësore, avokati mbrojtës i familjes Haklaj.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT