E shtunë, 4 Korrik, 2020
24 C
Tirana

Berisha i nxjerr ‘të palarat’ kryebashkiakut të Kavajës: Ja kë paguan pa shkuar asnjëherë në punë

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Vetë-flijimi/ Anisa Josifi mbahej e pajetë në banesë, e lyenin me vaj e uthull

Mbrëmjen e djeshme, një ngjarje e rëndë u shënua në kryeqytet, ku nënë e bijë u vetë-flijuan në banesë. Ndërsa vajza tjetër, ka dalë...

Kur do hapet transporti urban? Mazniku tregon çfarë pritet të ndodhë nga e hëna

Ndonëse u tha se do të fillonte shërbimi urban, një gjë e tillë nuk ndodhi. Punonjësit e Transportit Publik në Tiranë kanë protestuar sot...

E paralajmëroi dy muaj më parë/ Gazetari: E njëjta dorë vrau në Durrës dhe Elbasan

Gazetari i njohur, Artan Hoxha, ka bërë lidhjen mes vrasjeve që kanë tronditur qytetet e Elbasanit dhe Durrësit. I ftuar në emisionin “ABC News”, në...

OFL iu dërgon ultimatum 4 personazheve të botës së krimit

Operacioni Forca e Ligjit ka vijuar aksionin e verifikimit të pasurive me tre të “fortët’ e Durrësit dhe një në Tiranë, të dënuar për...

E rrallë/ Shqiponja mbërthen peshkaqenin dhe fluturon mbi plazh (VIDEO)

Kohë më parë u bë virale një video, ku shqiponja fluturonte ne ajër me prenë e saj, një qengj. Një fotograf arriti që të...

Ish-kryeministri Berisha nuk ka të ndalur me denoncimet për qeverinë Rama. Një qytetar që i është ankuar, e njofton se kryebashkiaku i Kavajës, Redjan Krali, paguan dy njerëzit e tij, ndonëse nuk kanë shkuar asnjëherë në punë.

Po kush janë këta dy personazhe, të cilët duket se janë njerëzit e besuar të kreut të Bashkisë Kavajë? Bëhet fjalë për Besmir Qebinin, këshilltar i Kryetarit të Bashkisë për çështjen e Arsimit dhe Trashëgimisë Kulturore.

Sipas qytetarit që i jep informacione Berishës, Qebinin e njef e gjithë Kavaja për gjobat marramendëse dhe sjelljen e tij brutale që ushtroi me qytetarët sa kohë drejtonte komisariatin e qytetit. Personazhi i dytë është Edmont Koseni, përgjegjës i Çështjeve Antikorrupsion në Bashkinë Kavajë.

Statusi

Rrogat pa u paraqitur ne pune jane rregulli dhe “bamiresia mafioze” e narkoshtetit!

Ja keshilltaret e narkokryetarit monist te Bashkise Kavaje qe marrin rroga pa shkuar asnje dite ne pune.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital!

Miq, narkokryetari monist i Kavajes njelloj si Edvin Hajduti dhe Lal Plehu, daravitin me paga te rregullta mujore individe qe nuk paraqiten ndonjehere ne detyre! Keshtu, qytetari dixhital akuzon se ai paguan cdo muaj si Kazhan keshilltar te famshmin e trafiqeve te Sajmir Tahirit, Qebinin dhe si pergjegjes Edmond Koseni.

Keshtu, narkokryetari monist ka ndjekur shembullin e Lal Plehut qe puneson si keshilltare te tij Mira Kazhanin, Bieta Sulo apo gjysmen e tij me te mire keshilltare ne OSSHE.

Miq, ne narkoshtetin e Edvin Mafise nje numer i pakufizuar besnikesh shperblehen me rroga mujore pa u paraqitur nje dite te vetme ne pune. Kjo praktike eshte shprehur shume bukur ne nje mbledhje te regjistruar nga narkokryetari i Lezhes Pirin Ndreu, i cili tha: “Socialistet rrogen e duan por jo per te ardhur ne pune ”

Lexo edhe :   “Policia mban të fshehtë ngjarjen në Elbasan”, Berisha: Ja çfarë po ndodh me bandat
Lexo edhe :   “Policia mban të fshehtë ngjarjen në Elbasan”, Berisha: Ja çfarë po ndodh me bandat

Kjo eshte veprimtari kriminale qe denohet ne çdo vend te botes por jo ne narkoshtetin e Edvin Mafise ku narkodrejtesia eshte thjesht dege e ezekutivit!

Lexoni ketu me poshte denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Z.Sali tpershnes: 2 pjestaret e kabinetit tkryetarit te bashkis Kavaje Redjan Krali qe skan shku asnje dit ne pune e vertetushme lehtsisht si nga deshmitar okular e si nga kamerat e siguris se institucionit.
Besmir Qebini Kshilltar i Kryetarit te Bashkis per ceshtjen e Arsimit dhe Trashgimis Kulturore.
Besmir Qebini ish nendrejtor i pergjithshem i doganave,,,ish shef komisariati ne Kavaj… ish drejtor i kufirit Vlor i hetuar ne çeshtjet e droges me ish ministrin Saimir Tahiri dhe bashkpuntor i Elton Çiços dhe prezent ne ne momentin e vrasjes tij ne nje lokal nBllok Tirane.
Qebinin e njef e gjith Kavaja per gjobat marramendase dhe sjelljen e tij brutale qe ushtroi me qytearet sa koh drejtonte konisariatin e qytetit. Sot paguhet me taksat e kavajsve.

Edmont Koseni Pergjegjes i Ceshtjeve Antikorrupsion ne Bashkin Kavaje.
Ish-Drejtori policis Elbasonit i shkarkum per korrupsion si dhe hajdut i votave.
Kto dy morin rroge nga kryetari Bashkis Rames pa shku asnji dit ne pune.
Ce bohet kshu mer aq bagti na din ne kto eee…anonim ju lutem z.sali.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...