E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Bëri xhiron e botës si simbol i situatës në Kabul, nusja është Beatrix Ramosaj

Dy ditë më parë, në mediat e huaja bëri xhiron e rrjetit një foto, ku talebanët po fshinin fotot e femrave me fustan të bardhë.

Vajza në fjalë nuk është e panjohur për publikun shqiptar. Këngëtarja Betrix Ramosaj është vajza që qëndronte në muret e salloneve të bukurisë në Kabul.

Ajo kishte realizuar një set me foto për një markë turke, dhe fotoja e saj ishte stampuar në një prej salloneve të bukurisë në kryeqytetin e Afganistanit.

Nusja e bukur me fustan të bardhë që nuk ishte mbuluar, siç e kërkon tradita e talebanëve, është Ramosaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...

Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

Nga: Ben Andoni Në Shqipëri është e prerë dhe e menjëherë-pranueshme se nëse e thotë diçka apo e artikulon ambasadori i SHBA-së, atëherë deklarata ka...