E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Beqaj akuza opozitës: Përpjekje e shëmtuar për të përdorur fëmijët si kamikazë

Drejtuesi politik i PS-së në qarkun Shkodër, Ilir Beqaj akuzoi opozitën si orkestruese të protestës së sotme në qytetin verior, që u mbyll me  djegien dhe shkatërrimin e  objekteve të selisë së PS.

Beqaj e cilësoi një akt të paprecedent përdorimin e fëmijëve si kamikazë në protestë, duke shtuar se kjo nuk ka ndodhur kurrë më parë.

Ai u shpreh i zemëruar për faktin se pse u zgjodh pikërisht Shkodra për të manifestuar atë që e cilësoi një akt të shëmtuar.

Ilir Beqaj: ”Shkodranët dhe gjithë shqiptarët janë të mençur që vetëm një polic nuk mund të jetë policia e shtetit. Politikisht dhe shtërërisht është reaguar ndaj asaj ngjarje.Polciia është ndaluar, hetimet kanë filluar, Ministri i Brendshëm Lleshaj ka bërë dhe një gjest politik. Për herë të parë ka një përpjekje të shëmtuar për të përdorur fëmijët si kamikazë për qëllime të ulëta politike. Nuk ka ndodhur kurrë më parë. Unë jam i mërzitur se pse u gjet Shkodra për të bërë këtë provokim  të ndyrë me shqiptarët. Nuk është kjo Shkodra, Shkodra është edhe e demokratëve dhe socialistëve.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...