E diel, 17 Janar, 2021
5 C
Tirana

“BE një çerdhe gjarpërinjsh”/Salvini kritikon ashpër Evropën për masat e marra

Jo vetëm presidenti italian por edhe ish zv.kryeministri italian, Matteo Salvini ka reaguar ashpër ndaj Bashkimit Evropian.

Përmes një postimi në Twitter, Salvini kritikon ashpër BE-në se nuk po vepron siç duhet në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi.

Ai e krahason BE-në me një çerdhe gjarpërinjsh, e cila sipas tij meriton vetëm përbuzje dhe mosbesim.

Postimi i plotë: 

Mosbesim dhe përbuzje për këtë Evropë. U deshën 15 ditë për të vlerësuar nëse, kë dhe si të ndihmonte. Gjeni. Ndërsa njerëzit vdesin. Përveç “Unionit”, është një çerdhe gjarpërinjsh dhe çakejsh. Si fillim të mposhtim virusin, pastaj mendojmë përsëri për BE-në. Dhe nëse është e nevojshme, i themi lamtumirë. Pa e falenderuar. Por vafshi në …

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetëm 19 vjeç/ Kush është talenti nga Berati që debutoi në Bundesligën gjrmane

Tim Civeja është mesfushori shqiptar 19-vjeçar që ka debutuar në Bundesligë ditën e djeshme me klubin e tij të Augsburgut ndaj Verder Bremenit në...

Si ndihmon Google Earth për të luftuar krimet ekologjike

Lista e krimeve që kryhen në sektorin e mjedisit në Lindjen e Mesme është e gjatë: rafineri të improvizuara nafte që lëshojnë tymra duke...

Rritet numri i të infektuarve në Kosovë, 5 viktima nga Covid-19

Pesë persona kanë vdekur dhe janë regjistruar 353 raste të reja me koronavirus në Kosovë, njoftoi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK). "Rastet e vdekjes...

Rama merr pjesë në fejesën e vajzës nga Mamurrasi me djalin turk (Video)

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në fejesën e vajzës nga Mamurrasi, Eldës dhe djalit nga Stambolli, Burakut. Ata u takuan gjatë kohës që Buraku...

Ndryshim drastik i ish-lojtarit të Interit, shikoni si është transformuar

Ish-mesfushori i Interit, Fredi Guarin u rikthye në futbollin kolumbian pasi kishte luajtur në liga të ndryshme në Europë përfshirë dhe Italinë, duke kaluar...