E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Basha: Rama ka dërguar njerëz tek një ish-komandant i UÇK që t’i ofrojë para

I ftuar në emisionin “Çim Peka Live”, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zbuluar mbrëmjen e sotme se kryeministri Edi Rama ka ndërmend t’i vazhdojë sulmet ndaj tij.

Kryedemokrati tha se sot kryeministri Rama ka dërguar në Kosovë një personazh të Tiranës, emrin e të cilit nuk e ka treguar, për t’i ofruar ose para ose tender një ish-komandanti të UÇK-së në mënyrë që ai të tërhiqte disa fjalë të mira, që i kishte thënë për të.

Sipas Bashës, kjo kërkesë e Ramës ndaj ish-komandantit të UÇK-së i është bërë me qëllim që të vazhdojnë fushatën ndaj tij.

Fjala e Bashës:

Doni të dini diçka. Ta bëjmë një lajm të vogël? Sot ka çuar një personazh të Tiranës tek një nga ish-komandantët e UÇK-së dhe i ka thënë: “Edi Rama ka thënë hap gojën, tender apo lekë tërhiq disa fjalë që ke thënë të mira për Lul Bashën që të vazhdojmë fushatën ndaj tij.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...