E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Basha: Rama frikacak, ‘merr viza’ para se përballet në studio mediatike

Edhe pse na ndajnë disa muaj nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, fushata elektorale  ka filluar më herët seç duhet.

Përplasjet e dy partive të mëdha PD-PS, sa vijnë e shtohen, ku përveç krizës pandemike dhe asaj ekonomike, kyreministri Edi Rama dhe kreu i PD, Lulzim Basha kanë hedhur akuza ndërmjet njëri-tjetrit për inceneratorët.

Në emisionin ‘Opinion’, ku para disa ditësh ishte i ftuar Rama, Basha ndërhyri me lidhje telefonike duke folur për këtë çështje.

Teksa Basha mbaroi fjalën e tij, Rama i tha shko fli gjumë, duke mos u përgjigjur për çështjen në fjalë.

Për kreun e opozitës, ky reagim tregoi se sa frikacak është kryeministri, dhe tha se ai “merr viza” përpara se të dalë në përballje mediatike.

 ”Ai tregon që është i intimiduar. Refuzoi aksesin mediaik timin. Është person që mundohet të intimidojë, por shfaq sa frikacak është. Prej 7 vitesh nuk mban asnjë premtim. Kishte frikë të përballej. Diskursi i tyre ka si qëllim të shmangë nga vëmendja e shqiptarëve debatin e vërtetë. Nuk kanë përgjigje për pyetjet e mia dhe të shqiptarëve. Pse vazhdon të shtohet numri i të infektuarve, bie numri i testimeve. Kjo është mos kesh të kurajo të përballesh esëll. Bën mu kush merr viza.’’, tha Basha në ABC-ja e mëngjesit.

#LulzimBasha #LIVE – Nga selia e PD me Enkel Demin në ABC News

#LIVE – Nga selia e PD me Enkel Demin në ABC News

Publiée par Lulzim Basha sur Dimanche 18 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...