E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Basha e ftoi të bashkohen kundër Ramës, ja çfarë thotë Shehaj

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj i cili nuk arriti të fitonte zgjedhjet për kreun e partisë, komentoi ftesën e kryetarit të zgjedhur Lulzim Basha, për t’u bashkuar ndaj kryeministrit Edi Rama.

I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Shehaj tha se ata nuk janë ndarë kurrë, por që kanë qenë gjithmonë të bashkuar kundër kryeministrit.

Pjesë nga biseda:

Blendi Fevziu: Ndërkohë çfarë mendon ti për zgjedhjet e Bashës?

Agron Shehaj: Si çfarë mendoj për zgjedhjet e Bashës…

Blendi Fevziu: Po, çfarë mendon, tha hajde bashkohemi kundër regjimit Rama-Doshi…

Agron Shehaj: Po ne nuk jemi ndarë kurrë, asnjëherë. Gjithmonë bashkë kemi qenë.

U rizgjodh në krye të PD/ Basha-rivalëve: Të bashkohemi, armiku ynë është Rama

Basha iu drejtua me një mesazh 3 kundërshtarëve të tij në zgjedhjet e djeshme, Agron Shehajt, Edith Harxhit dhe Fatbardh Kadillit, të cilët i ftoi për të vijuar betejën ndaj Ramës.

”Mirënjohja ime shkon edhe për tre kandidatët e tjerë, të cilët e bënë këtë garë të vërtetë , sfiduese dhe dinamike. Për secilin prej tyre kam një mesazh: Ne kemi mendime të ndryshme por parime të njëjta, prandaj jam i bindur se përtej diferencave, nga sot energjitë dhe përpjekjet tona do të shkojnë në drejtim të kundërshtarit të vetëm të Partisë Demokratike, dhe të shumicës dërmuese të shqiptarëve, regjimit Rama-Doshi.”, tha Basha.

Basha rizgjidhet kryetar i PD me 81% të votave

Demokratët votuan Lulzim Bashën për të udhëhequr PD-në edhe për 4 vitet e ardhshme.  Basha është më i votuari ndër 3 kandidatët e tjerë që e sfiduan për të drejtuar partinë më të madhe në opozitë. Ai ka siguruar mandatin e tretë në krye të partisë së dytë më të madhe në vend, me rreth 81% të votave.

Lexo edhe :   Kim i lë 1 muaj afat Bashës për Berishën, ish-kryeministri hedh hapin e radhës
Lexo edhe :   Kreshnik Spahiu nxjerr prapaskenat, ja çfarë do ndodhë me Berishën dhe Bashën

Basha mori 81% të votave ose 32.882 në total në të gjithë vendin. Pas tij më shumë vota grumbulloi Agron Shehaj, 6038 vota. Edit Harxhi mori 991 vota, ndërsa Fatbardh Kadilli 763 vota. Në total në të gjithë degët e PD-së votuan 41.095 anëtare ose 54.7% e totalit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Ah more bir, çfarë bëre”, momenti prekës kur ndahet me të birin

"Ah mor bir, çfarë bëre". Ishin këto fjalët e fundit të nënës së Kastriot Hasallës që i mori jetën kushëririt. Kastriot Hasalla pranoi autorësinë...

Helikopterë për fikjen e zjarrit, Leli: E keqja janë zjarrvëniet e qëllimshme 

Pas përplasjeve aq shumë të diskutuara me kryeministrin Edi Rama, kryebashkiaku i Vlorës Dritan Leli ka qenë krah Ministrit të Mbrojtjes, Niko Peleshi në...

Luiza Gega përfundon garën e 3000 metrave me pengesa, në çfarë vendi u rendit

Atletja Luiza Gega zbriti në pistën e stadiumit të Tokios për finalen e madhe në garën e 3000 metrave me pengesa, ku dhe u...

I mori jetën gruas/40-vjeçari: Po e përgjoja, kishte një lidhje jashtëmartesore

Shqiptari Florand Shehu i cili masakroi me thikë gruan e tij para disa ditësh në Greqi, ka rrëfyer para autoriteteve se nuk ishte në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...