E mërkurë, 8 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Balla nga Parlamenti: Basha është klienti më i madh i oligarkëve

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

“10 mijë euro shpërblim”, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për një person të rrezikshëm (FOTO)

Policia e Shtetit kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur një person shumë të kërkuar. Bëhet fjalë për shtetasin Talo Çela, 49 vjeç, lindur...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

“U largova nga Shqipëria, do isha viktima e radhës”, ish-drejtuesi i policisë flet pa ‘doreza’

Shkëlqim Pepkolaj ka mbajtur postin e zv-drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë së Elbasanit, por dhe detyra të tjera të rëndësishme në Policinë e...

Situata shqetësuese në Shqipëri/ Mësuesja infektohet gjatë provimit të maturës

Koronavirusi po shtohet me ritme të frikshme. Situata në vendin tonë po njeh trend në rritje, e po kështu edhe bilanci i viktimave është...

Ndryshimi mes trupit të gruas dhe burrit: 8 fakte që duhet t’i dini

Trupi i gruas, ndonëse mund të përshkruhet gjerësisht si i butë dhe delikat, ndodh të durojë edhe dhimbjet e paimagjinueshme të lindjes. Por kjo...

Ndalohet në Rinas me mbi 18 mijë euro. Ja ku i kishte fshehur paratë 46-vjeçarja

Një 46-vjeçare është ndaluar në Rinas, me një shumë të madhe eurosh të padeklaruara. Ajo u kap gjatë kontrollit në aeroport, teksa kishte me...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka sulmuar kreun e PD-së, Lulzim Bashën nga Parlamenti.

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Balla tha se nuk është herezi që dhe opozita të falenderojë qeverinë për masat e marra në kohë. Por kjo sipas tij nuk vlen për Bashën, pasi ai nuk merr vesh nga jeta e shqiptarëve.

Balla tha se Basha është klienti më i madh i oligarkëve në vend pasi ka kontrata të mëdha financiare.

“Ky është një akt tjetër për të rezistuar ndaj një situate që ka prekur gjithë njerëzimin. Por nuk e fsheh që Shqipëria dhe shqiptarët pranuan masat shtrënguese. Fjala e çdo deputeti duhet të jetë duke falenderuar njerëzit në fillim. Nuk është herezi që edhe po je opozitë ti thuash faleminderit qeverisë. Kemi qenë të dytët pas Italisë, edhe pse rasti 0 në Itali u identifikua 20 ditë para Shqipërisë. Ishim të parët që mbyllëm shkollat e kopshtet, dhe më pas institucionet.

Prej 1 qershorit ne hapemi por me apelin e domosdoshëm, distancimi social në kushtet e reja. E mbyll që për ne, për qeverinë dhe grupin parlamentar nuk është asgjë më e rëndësishme. Me jetën e shqiptarëve kushdo që bën politikë. Nuk flas për Lulin, se Luli s’ka lidhje me jetën e shqiptarëve. Pasi të jesh politikan nuk duhet të luash teatër politik me njerëzit.

Lexo edhe :   Gjykata e Posaçme rrëzon kallëzimin e djalit të Berishës ndaj Taulant Ballës

Duke e përfunduar këtu, dhe pa dashur të bëj replikë me Stojkun apo Murrizin. Tërmeti i shtatorit apo nëntorit nuk janë larg. Tërmeti i nëntorit është 6 muaj larg, dhe në muajin e parë arritëm të sistemojmë në shtëpi duke mos lënë askënd ta festojë vitin e ri jashtë, por në një shtëpi të përkohshme.

Lexo edhe :   Gjykata e Posaçme rrëzon kallëzimin e djalit të Berishës ndaj Taulant Ballës

Brenda këtij viti të dashur kolegë, çdo familje në zonat rurale të prekura nga tërmeti do jenë në shtëpitë e veta. Të gjitha kantieret në zonat urbane do fillojnë.

Luli është klienti më i madh i oligarkëve që ka kontrata të mëdha financiare. Nuk ka nevojë për 400 mijë lekë. Mjaft më me teatër, mjaft më ky diskutimi se si do të ktheheni në Parlament ju apo ne vitin e ardhshëm. Kjo nuk ju intereson shqiptarëve”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“A e do Borën?”, Donaldi më romantik se kurrë (FOTO)

Më në fund, Donaldi dhe Bora kanë vendosur që mos ti lodhin më ndjekësit, por të zyrtarizojnë lidhjen e tyre. Në llogaritë e tyre në...

Temperatura përvëluese/ Parashikimi i motit për nesër

Sot pasdite (e mërkurë, dt. 08) dhe nesër (e enjte, dt. 09) nuk priten reshje. TEMPERATURAT Nesër (e enjte, dt. 09) temperaturat minimale dhe maksimale të...

“Ritme të larta vdekjesh, shtrimesh dhe infektimesh”, çfarë shkruan Zëri i Amerikës

Në Shqipëri vazhduan edhe sot vdekjet e përditshme për shkak të koronavirusit. Edhe dy zonja 58 dhe 59 vjeç nga Tirana ndërruan jetë në...

‘Je heroina ime’, ish-deputeti socialist i bën dedikimin prekës të bijës

Namik Dokle ka bërë një postim prekës, teksa uron vajzën e tij. Vajza e Dokles feston ditëlindjen, dhe është me profesion mjeke. Dokle shkruan...

“I shtrenjti im, më thave shpirtin”, Rudina Dembacaj humb njeriun e shtrenjtë të familjes

Aktorja e njëkohësisht moderatorja Rudina Dembacaj, ka humbur të atin. Këtë lajm të hidhur e ka ndarë vetë aktorja me ndjekësit e saj në Instagram,...