E enjte, 28 Janar, 2021
7 C
Tirana

Balaj rikthehet “bomber”, shënon supergol në kampionatin rus (Video)

Pas një periudhe të errët në karrierë, Bekim Balaj është rikthyer te goli. Sulmuesi shkodran ka shënuar edhe këtë javë në kampionatin rus, një gol mjaft të bukur. Duket se viti 2019 do të jetë një histori e re dhe shumë e bukur për sulmuesin kuqezi.

Paralajmërimin e dha që në miqësoret e dimrit, kur ekipi i Akhmat Gronzit ishte duke u përgatitur për vazhdimin e kampionatit. Sulmuesi në fjalë e gjente thuajse në çdo dy ndeshje rrjetën, ndërsa këtë gjë po e bën edhe në kampionat.

Së fundmi Balaj sapo ka arritur të shënojë në transfertën e Orenbergut, atje ku skuadra e tij po fiton me rezultatin 1-3. Goli i tretë i takimit do të vinte pikërisht nga shkodrani, që pas një topi të marrë bukur në hyrje të zonës, e ka mposhtur portierin kundërshtar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...