E diel, 13 Qershor, 2021
17.5 C
Tirana

Çaktivizohet pakoja me eksploziv pranë zyrës ligjore në Vlorë

Forcat xhenerike kanë çaktivizuar pakon me eksploziv e cila u gjet në derën e një zyre ligjore ditën e sotme në Vlorë. Mësohet se sasia e eksplozivit ishte rreth 150-200 gramë, ndërsa nuk ka pasur shpërthim. Pakoja është marrë nga xhenierët për ekspertizë, për të saktësuar llojin e lëndës plasëse.

Pakoja ishte vendosur në hollin e godinës në kat të dytë, ndërsa nuk dihej se kujt i adresohej. Ajo ndodhej më pranë zyrës së përkthimit ligjore, tw shtetases E.Zhupa, por në këtë godinë ka disa zyra avokatie dhe noterie.

Policia ka sekuestruar edhe pamjet e kamerave të sigurisë, ndërsa vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Eksplozivi në derën e zyrës ligjore, forcat Xheniere mbërrijnë në vendngjarje on Vidnews.

Informacion paraprak

Sot rreth orës 14:14, në lagjen “Hajro Çakërri” në Vlorë, në derën e një zyre ligjore është gjetur një objekt ku brenda tij dyshohet të ketë lëndë plasëse.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Priten forcat e posaçme xheniere në lidhje me vijimësinë e veprimeve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...

Euro 2020/ Anglia dhe Austria e nisin me fitore, 21:00 rradha e “tulipanëve”

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të ditës në Euro 2020. Anglia mundi Kroacinë me rezultatin 1-0 me gol të Sterling në pjesën e...