E mërkurë, 27 Janar, 2021
7 C
Tirana

I shpëtoi tre atentateve/ Kush është pronari i parcelave të droges që u arrestua

Policia arrestoi ditën e sotme katër persona, të cilët akuzohen se janë të përfshirë në trafikimin e lëndëve narkotike nga Shqipëria drejt Gjermanisë.

Mes të arrestuarve është dhe Elvis Gaçaj, i cili nuk është emër i panjohur për policinë.

Gaçaj është dënuar për vrasje në vitin 1992, pasi vrau me thikë shokun e tij.

Duke e goditur në njërën kofshë, i preu arterien kryesore dhe për pasojë bashkëmoshatari gjeti vdekjen në spital. Për këtë ngjarje ai është dënuar me 14 vjet burg, dënim të cilin e ka përfunduar para disa vitesh.

Ndërsa, në vitin 2015 ka qenë objektiv i një atentati në Tiranë, ku mbetën të vrarë 3 persona të pafajshëm, ndërsa ai u plagos.

Ndër të tjera, ai akuzohet edhe për parcelat e hashashit në zonën e Shëngjergjit, si personi që i disponon dhe financon parcelat me lëndë narkotike.

Ndaj Gaçajt ishin organizuar edhe dy atentate të tjera, të kryera me eksplozivë, por që kishte arritur të mbijetonte. Plumbat e nisur për Gaçajn i morën jetën të dashurës së tij dhe 22-vjeçarit që punonte për të.

Ai vetë shpëtoi me dy plagë të lehta në shpatull e në dorë,

Për ngjarjen, policia arrestoi shtetasin Sael Sulaj, 20 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë dhe Vasiel Çavo, 23 vjeç, lindur në Tropojë dhe banues në Tiranë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mori dozën e parë të vaksinës, infektohet me Covid-19 mjeku Pëllumb Pipero

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka rezultuar pozitiv me COVID-19, pas një testi që ka bërë ditën e djeshme. Mjeku u infektua 14 ditë pasi ka...

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...