E mërkurë, 20 Janar, 2021
11 C
Tirana

‘Babai juaj vdes nga Covid pas 10 minutash’/ Telefonata e mjekut trondit vajzën

Një nga historitë më shokuese që nga nisja e pandemisë Covid-19 në botë, është ajo e avokates Angela Cortese në Itali.

Babai i saj Francesco, pozitiv me Covid, u shtrua në spitalin Moscati në Taranto në mesnatën mes 1 dhe 2 nëntorit.

Mediat italiane shkruajnë  se sa herë që 78-vjeçari bisedonte me familjen e tij u kërkonte që të merrnin që atje pasi gjendja ishte shumë alarmante. “Ejani më merrni, këtu vdes”, thoshte i moshuari.

Ndërkohë, vajza e tij në një bisedë që ka bërë nga afër me një mga mjekët që po e ndiqnin rastin e 78-vjeçarit, deklaroi se i ati i saj nuk bashkëpunon me mjekët dhe nuk i respekton rregullat e vendosura nga shteti italian. Më tej raportohet se mjeku i ka thënë asaj që të bëhet gati, pasi i ati do t’i vdesë pas 10 minutash.

 “Babai juaj nuk bashkëpunon. Nuk do të vendosë maskën. Pas 10 minutash vdes, bëhuni gati”, ka thënë mjeku.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...