E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Lacio kalon në 1/8-at e Championsit, Dortmundi hipotekon vendin e parë

Lacio siguroi kualifikimin në fazën e 1/8-ave të Ligës së Kampioneve. Skuadra e Simone Inzagit u mjaftua me një pikë ndaj Klub Bryzhit, edhe pse kampionët e Belgjikës luajtën për gati një orë me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Sobol.

Sfida në Romë përfundoi 2-2. Nga ana tjetër, Borusia Dortmundi hipotekon vendin e parë në grupin F duke përmbysur Zenit në Rusi.

Rezultatet e ndeshjeve 

FT| LACIO-KLUB BRYZH 2-2
Korrea 12′, Imobile (p) 27′ / Vormer 15′, Vanaken 76′

FT| ZENIT-BORUSIA DORTMUND 1-2
Driusi 16′ / Pizçek 68′, Vitsel 79′

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....