Kronikë

Avokatit i vjedhin kasafortën me rreth 350 milionë lekë, policia dyshon tek të afërmit

               Publikuar në : 17:40 - 15/04/19 M. S

Grabitësit kanë hyrë në shtëpi pa thyer derë e dritare, e më tej kanë marrë kasafortën ku ishin rreth 350 milionë lekë. Ky rast ka ndodhur ditë më parë, e ndërsa të dhënat janë përcjellë nga policia e Durrësit, aty dhe ku ndodhur vjedhja.

Policia dyshon se persona të afërm me avokatin Edmond Saliu kanë kryer vjedhjen, pasi në banesë nuk ka pasur thyerje të dyerve apo dritareve.

Blutë e Durrësit dyshojnë se autorët kanë hyrë me çelës në banesë, kanë marrë kasafortën me lekë dhe janë larguar.

Grabitet shtëpia e avokatit, hajdutët i marrin rreth 350 milionë lekë

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT