E premte, 18 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Avokatit i vjedhin kasafortën me rreth 350 milionë lekë, policia dyshon tek të afërmit

Grabitësit kanë hyrë në shtëpi pa thyer derë e dritare, e më tej kanë marrë kasafortën ku ishin rreth 350 milionë lekë. Ky rast ka ndodhur ditë më parë, e ndërsa të dhënat janë përcjellë nga policia e Durrësit, aty dhe ku ndodhur vjedhja.

Policia dyshon se persona të afërm me avokatin Edmond Saliu kanë kryer vjedhjen, pasi në banesë nuk ka pasur thyerje të dyerve apo dritareve.

Blutë e Durrësit dyshojnë se autorët kanë hyrë me çelës në banesë, kanë marrë kasafortën me lekë dhe janë larguar.

Grabitet shtëpia e avokatit, hajdutët i marrin rreth 350 milionë lekë

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Navalny e quan Putinin “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një “gënjeshtar që nuk mund të ndalet...

‘Euro 2020’/ Holanda mposht Austrinë, i bashkohet Italisë dhe Belgjikës në 1/8

Holanda ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 Austrinë në ndeshjen e vlefshme për grupin C, dhe së bashku me Italinë dhe Belgjikën, ka...

Mbyti gruan dhe planifikoi të arratisej, momenti kur piloti përqafon vjehrrën

32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, i cili mbyti gruan e tij 20-vjeçare britanike Caroline, është një vrasës tepër gjakftohtë, dhe u mundua të fshinte çdo lloj...

Mediat dhe oligarkët/ Peza: Ja emrat e radhës që do të shpallen “non grata”

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe analisti Alfred Peza, parashikon një verë të nxehtë sa i takon situatës politike, teksa u shpreh se shpallja ''non...

Holanda votoi pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por ka një kusht

Parlamenti holandez i dha dritën jeshile Shqipërisë ditën e sotme, pasi votoi pro hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Megjithatë, për negociatat, Holanda ka...