E enjte, 20 Janar, 2022
8.5 C
Tirana

Avokati përgënjeshtron Berishën: Është thirrur dy herë të dëshmojë për vrasjen e Azem Hajdarit

Idajet Beqiri, avokati i Izet Haxhisë, ka përgënjeshtruar deklaratën e ish-kryeministrit, Sali Berisha, i cili u shpreh se nuk është thirrur në gjykatë për të dhënë dëshminë, lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.

I ftuar në emisionin Repolitix, Beqiri shfaqi dy dokumente që dëshmojnë të kundërtën. Sipas tyre, Berisha është thirrur 2 herë: në datë 8 qershor 2001 dhe 30 korrik në të njëjtin vit.

“Këto janë dy thirrjet për Sali Berishën të dëshmojë në gjyq.  Është thirrur në 8 qershor 2001 në orën 10:00. Si dhe më 30 korrik në orën 10:00. Pse e thirrën. Ky ishte i pari që doli dhe përmendi emra. Është njeriu që i dha ambasadorit amerikan një raport 5 faqe. Kur ai ka dhënë deklarata nuk ka thënë që filani tha kështu”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...