Aktualitet

‘Avioni me drogë në Ishëm’/ Vjen dosja me emrat e “të fortëve” të Fushë Krujës


               Publikuar në : 13:01 - 09/11/19 M P

Është riaktivizuar hetimi për rrëzimin e avionit të drogës në Ishëm të Durrësit. Ngjarje e ndodhur në vitin 2016, i cili pilotohej nga italiani Guido Guidi.

Sipas Ballkanweb, Prokuroria shqiptare ka marrë përgjigje për letërporositë e dërguara në Itali në lidhje me ngjarjen. Piloti Guidi u lirua me garanci pasurore prej 10 mijë euro për këtë ngjarje.

Sipas informacioneve të raportuara nga gazetarja Klodiana Lala, në përgjigjet kanë ardhur emrat dhe provat që faktojnë trafikun e drogës. Bëhet fjalë për një grup të strukturuar kriminal, që ka organizuar trafikun e drogës Shqipëri-Itali.

Emrat e të cilëve janë tashmë në duart e prokurorëve shqiptarë, rezultojnë të jenë nga Fushë Kruja dhe të arrestuar më parë në vendin fqinj për trafik droge.

Kryesisht bëhet fjalë për tre emra konkretë që priten të bëhen publik.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT