E martë, 14 Korrik, 2020
16 C
Tirana

‘Avioni me drogë në Ishëm’/ Vjen dosja me emrat e “të fortëve” të Fushë Krujës

Më të lexuarat

Është riaktivizuar hetimi për rrëzimin e avionit të drogës në Ishëm të Durrësit. Ngjarje e ndodhur në vitin 2016, i cili pilotohej nga italiani Guido Guidi.

Sipas Ballkanweb, Prokuroria shqiptare ka marrë përgjigje për letërporositë e dërguara në Itali në lidhje me ngjarjen. Piloti Guidi u lirua me garanci pasurore prej 10 mijë euro për këtë ngjarje.

Sipas informacioneve të raportuara nga gazetarja Klodiana Lala, në përgjigjet kanë ardhur emrat dhe provat që faktojnë trafikun e drogës. Bëhet fjalë për një grup të strukturuar kriminal, që ka organizuar trafikun e drogës Shqipëri-Itali.

Emrat e të cilëve janë tashmë në duart e prokurorëve shqiptarë, rezultojnë të jenë nga Fushë Kruja dhe të arrestuar më parë në vendin fqinj për trafik droge.

Kryesisht bëhet fjalë për tre emra konkretë që priten të bëhen publik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...