E martë, 14 Korrik, 2020
16 C
Tirana

Atletet “Jezu Krisht” shiten brenda disa minutash në internet

Më të lexuarat

Një palë atletesh prej 3000 dollarësh të quajtura “Këpucët Jezus” që përmbajnë ujë të shenjtë janë shitur disa minuta pasi u vendosën për shitje në internet.

Këpucët e diskutueshme, të cilat janë prodhim i markës MSCHF me bazë në Brooklyn, u lansuan në internet gjatë ditës së martë.

Jo vetëm që këpucët përmbajnë ujë të shenjtë në thembra që vjen nga lumi Jordan por kanë edhe një kryq të vendosur tek lidhëset.

Vargu biblik i paraqitur në dizajn referon aktin e Jezu Krishtit duke ecur mbi ujë, raportoi Express.

Daniel Greenberg, kreu i tregtisë në MSCHF, shpjegoi se marka ishte intriguar nga ideja e “kulturës së koleksionit”.

Dhe kështu, MSCHF imagjinoi se si do të dukej një bashkëpunim i modës në vitin 2019 me “një nga figurat më me ndikim në histori”.

“Ne po pyesnim veten, si do të dukej një përplasje me Jezu Krishtin?”, Tha Greenberg.

“Si një hebre vetë, e vetmja gjë që dija ishte se ai eci në ujë”, kështu që u bë përfshirja e ujit të shenjtë në thembrat të këpucëve.

Shumë njerëz kanë shprehur habinë e tyre për krijimin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...