Bota

Atletet “Jezu Krisht” shiten brenda disa minutash në internet


               Publikuar në : 09:34 - 14/10/19 Gentjan Progni

Një palë atletesh prej 3000 dollarësh të quajtura “Këpucët Jezus” që përmbajnë ujë të shenjtë janë shitur disa minuta pasi u vendosën për shitje në internet.

Këpucët e diskutueshme, të cilat janë prodhim i markës MSCHF me bazë në Brooklyn, u lansuan në internet gjatë ditës së martë.

Jo vetëm që këpucët përmbajnë ujë të shenjtë në thembra që vjen nga lumi Jordan por kanë edhe një kryq të vendosur tek lidhëset.

Vargu biblik i paraqitur në dizajn referon aktin e Jezu Krishtit duke ecur mbi ujë, raportoi Express.

Daniel Greenberg, kreu i tregtisë në MSCHF, shpjegoi se marka ishte intriguar nga ideja e “kulturës së koleksionit”.

Dhe kështu, MSCHF imagjinoi se si do të dukej një bashkëpunim i modës në vitin 2019 me “një nga figurat më me ndikim në histori”.

“Ne po pyesnim veten, si do të dukej një përplasje me Jezu Krishtin?”, Tha Greenberg.

“Si një hebre vetë, e vetmja gjë që dija ishte se ai eci në ujë”, kështu që u bë përfshirja e ujit të shenjtë në thembrat të këpucëve.

Shumë njerëz kanë shprehur habinë e tyre për krijimin.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT