E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

atlete

Luiza Gega përfundon garën e 3000 metrave me pengesa, në çfarë vendi u rendit

Atletja Luiza Gega zbriti në pistën e stadiumit të Tokios për finalen e madhe në garën e 3000 metrave me pengesa, ku dhe u...

Atletja e muajit në Evropë shpallet kampionia e njohur shqiptare

Atletja e muajit në Evropë është shpallur kampionia e njohur shqiptare Luiza Gega. Këtë lajm e ka bërë të ditur ministrja Xhaçka, e cila ka...

Atletet “Jezu Krisht” shiten brenda disa minutash në internet

Një palë atletesh prej 3000 dollarësh të quajtura “Këpucët Jezus” që përmbajnë ujë të shenjtë janë shitur disa minuta pasi u vendosën për shitje...

Paraqitje spektakolare në Katar, Luiza Gega bëhet atletja e parë shqiptare që…

Luiza Gega ka dhuruar së fundmi një tjetër paraqitje spektakolare në arenën ndërkombëtare. Në Kampionatin Botëror të Atletikës që po mbahet në Doha të Katarit,...

Paparaci/ Rilindasit që kopjojnë shefin, në Parlament me atlete

Kur veshi për herë të parë një kostum serioz me atlete të bardha, të gjithë u çuditën. Opozitarët e tallën dhe e përfolën, ndërkohë...

“Me xhinse dhe atlete”, analisti: Ushtria serbe do të hyjë në Kosovë si Rusia në Krime

Korrigjimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është një temë e nxehtë që ka “ngritur në këmbë” edhe ndërkombëtarët. Taksa për mallrat serbe e...

Pastë dhëmbësh dhe pastrues thonjsh për të pasur atletet gjithmonë të bardha

Atletet e bardha ndonëse janë praktike dhe mjaft të lehta për t’u kombinuar me gjithçka, janë tejet të vështira për t’u mbajtur. Për të...

FOTO/ Rama me kostum e atlete në televizionin “Rai Uno”

Kryeministri Edi Rama ka dhënë sot një intervistë për televizionin “Rai Uno”, për emisionin ‘Porta a Porta’ me gazetarin Bruno Vespa. Intervista e kryeministrit do...

Kritika për çmimin e atleteve, gruaja e Macron thotë atë që askush s’e priste

Brigitte Macron ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të veshjes së saj, gjatë një vizite në Egjipt. Gjatë vizitës në tempullin e...

Po jetojmë nën regjimin e kryeministrit me atlete

Nga Artur Zheji/Na përuroi teatrin e ri, që ngjan me një “vatër kulture” dhe shpalli që aty, ay, Km-ja, shkatërrimin fizik të Teatrit Popullor...

Të fundit

Kina miraton një ligj të ri: Stop mësimit intensiv pas shkollës

Kina ka miratuar një ligj arsimor që synon të zvogëlojë presionin e detyrave të tepërta të shtëpisë dhe mësimit intensiv pas shkollës, thonë mediat...

“Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin “Becchetti”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u ndal tek kërkesa e opozitës për të ngritur tre komisione hetimore. Ai tha...

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...