E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Atentati ndaj kreut të policisë bashkiake, arrestohet autori Ilirjan Hasanaj

Policia e Shtetit ka arrestuar 19-vjeçarin, Ilirjan Hasanaj, i cili pak ditë më parë i bëri9 atentat kreut të policisë bashkiake në Malësinë e Madhe, Mentor Hasanaj.

I riu ka pranuar autorësinë e krimit, teksa mësohet se ai po dërgohet në ambientet e policisë së Shkodrës.

19-vjeçari është vetëdorëzuar pas negociatave me të atin, pasi ky i fundit pak ditë më parë i bëri thirrje publike që të dorëzohej.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 11 tetor në aksin Shkodër-Koplik, ku i riu i cili lëvizte me motor, qëlloi me breshëri ndaj makinës e cila ishte në pronësi të Bashkisë së Malësisë së Madhe.

Bashkë me Hasajan, në automjet ndodhej edhe i ati i cili gjithashtu u plagos, si dhe bashkëshortja e cila fatmirësisht nuk u lëndua.

Në dëshminë e dhënë, Mentor Hasanaj tha se kjo ngjarje nuk ka lidhje me detyrën e tij, pasi nuk ka konflikte.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...