E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Infektohet me koronavirus, 9 herë kampioni i botës në Moto GP

9 herë kampioni i botës në Moto GP, Valentino Rossi është infektuar me Covid-19.

Pas testit të kryer, piloti italian rezultoi pozitiv dhe nuk do të jetë i pranishëm në garën e fundjavës në Aragon të Spanjës.

Rossi është shfaqur shumë i trishtuar, pasi u shpreh se bëri të pamundurën për të respektuar protokollin, dhe për të mos rrezikuar infektimin.

“Unë jam shumë i trishtuar, sepse bëra të pamundurën për të respektuar protokollin. Shpresoj të shërohem sa më shpejt. Tani do ndjek këshillat e mjekëve për ta kaluar sa më shpejt këtë.”, shkruan Rossi në Twitter.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...