E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Arrestohet në Dubai Plaurent Dervishaj, kunati i Lul Berishës

Kapet në Dubai, i shumëkërkuari Plaurent Dervishaj, i njohur si një prej anëtarëve të bandës së Durrësit.

Dervishaj u shpall në kërkim nga Prokuroria e Posaçme gjithashtu e njohur si SPAK, për vrasjen e Vajdin Lames dhe Klodian Saliut, në kuadër të operacionit “Asgjë nuk harrohet” por edhe për disa ngjarje të tjera kriminale në vend, ku dyshohet se bën pjesë.

Prangosja e Dervishajt ka lidhje edhe me atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja, një vit më parë në mbikalimin e Shkozetit. Mësohet se i prangosuri si i dyshuar kryesor për ngjarjen, Redjan Rraja është filmuar teksa takonte Dervishajn pak kohë para atentatit.

Ndalimi i Dervishaj mendohet se është kryer nga Policia e Dubait pas udhër-arrestit ndërkombëtar që SPAK ka lëshuar për Dervishajn. Ndërkohë, organi hetues ende nuk ka bërë të ditur asgjë lidhur me operacionin e zhvilluar jashtë vendit lidhur me arrestimin e bujshëm të të shumëkërkuarit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...