E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Arrestohet në Dubai bashkëshorti i Suada Sherifit, jeta e ish-Miss Shqipërisë pas mbylljes së qendrës estetike (FOTO)

Bashkëshorti i Suada Sherifit, Eldi Dizdari është vënë në pranga në Dubai. Arrestimi i tij është pjesë e një prej operacioneve ndërkombëtare më të mëdha antidrogë. Dizdari, një personazh i përfolur si i përfshirë në disa ngjarje kriminale, është arrestuar në Dubai gjatë një operacioni ndërkombëtar, ku kanë marrë pjesë policitë e 10 shteteve.

Hetimi për këtë operacion ka nisur 5 vite më parë, dhe konsiderohet si më i madhi kundër një organizate të drejtuar nga shqiptarët. Gjatë aksionit, autoritetet policore kanë sekuestruar rreth 4 ton kokainë dhe më shumë se 5.5 milionë euro cash.

Kohë më parë u përfol edhe jeta e re e ish-Miss Shqipërisë e cila kishte lënë vendin. Suada Sherifi ishte shpërngulur drejt Dubait, për të jetuar me bashkëshortin dhe vajzën e saj.

Pas ardhjes në jetë të vajzës së saj Deizi, Suada vendosi të investonte në një qendër estetike në Tiranë. Por jeta e saj ndryshoi totalisht, kur bashkëshorti u shpall në kërkim, dhe Suada mbylli rrjetet sociale dhe në qendrën estetike u shfaq më rrallë.

Suada Sherifi është një ndër emrat më të njohur në “show bizz”-in shqiptar. Ish-Missi prej vitesh ka një marrëdhënie me Eldi Dizdarin. Në media ajo deklaroi se ishte martuar, por gjithçka e kishte mbajtur të fshehtë.

Në rrjetet sociale, ajo tregonte për dhuratat e luksit që ai i bënte, për pushimet në vendet e mrekullueshme ku të dy shkonin, por rrallë e ekspozonte partnerin.

Pas lindjes, modelja u angazhua edhe me biznes. Pak muaj më parë u përfol në media se Suada jetonte në Dubai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...