E premte, 5 Mars, 2021
12 C
Tirana

Arrestohet gruaja e liderit opozitar rus, Alexei Navalny

Bashkëshortja e udhëheqësit opozitar rus Alexei Navalni, u arrestua sot gjatë operacioneve të forcave ruse të rendit kundër protestuesve në mbarë vendin.

Yulia Navalnaya konfirmoi arrestimin në Moskë përmes një postimi në rrjetin social Instagram nga furgoni policor, duke kërkuar ndjesë për fomulimin e postimit, pasi po shkruante me dritë të dobët në furgon.

Ajo është një ndër protestuesit e shumtë që u arrestuan gjatë tubimeve me thirrjet për lirimin e Navalnit.

Protesta u zhvilluan në më shumë se 60 qytete ruse. Pjesëmarrësit sfiduan masat e marra nga policia për të penguar protestat, të cilat janë shpallur të paligjshme.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @yulia_navalnaya

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Kolonia Penale Nr.2: Brenda burgut ku është mbyllur Aleksei Navalni

Serbia merr 500 mijë vaksina kineze/ Vuçiç: Presim dhe 13 milion të tjera

500,000 doza të tjera të vaksinës kineze “Sinofarm”, kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Serbi. Lajmin e ka dhënë presidenti serb Aleksandër Vuçiç, në një...

Fenomeni “Tirja”,/ Bushati: Ndodh kudo, në Gjermani doktori vrau 118 pacientë

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati e ka quajtur të turpshme faktin e fokusimit të vëmendjes ndaj rastit të sanitares së Shefqet Ndroqi, Tire...

Ministri francez: Vaksinat ruse dhe kineze, rrezik për shëndetin publik

Një ministër i kabinetit francez u bëri thirrje vendeve të Bashkimit Evropian të mos i përdorin vaksinat ruse ose kineze për COVID-19n, nëse ato...

Meta: Kush nuk voton, s’ka të drejtë të ankohet për pasojat e qeverisjes

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka bërë thirrje shqiptarëve për të votuar masivisht në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas Metës, ai qytetar që...

Nuk voton, as jep autografe: Rregullat që duhet të ndjekë Mbretëresha Elizabet

Të qenit mbretëreshë, perceptohet në përgjithësi si diçka shumë e mirë. Pasi ke një ndikim dhe pasuri të trashëguar, por gjithashtu edhe një lloj...