E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

VIDEO/Arrestohet Fjolla Morina, në kërkim ndërkombëtar për ‘trafik arm*sh’

Fjolla Morina ka rënë në prangat e policisë. Janë mediat në Kosovë të cilët përcjellin lajmin se këngëtarja është arrestuar në një lokal në lagjen Emshir të Prishtinës.

Fjolla Morina ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli, pasi mbi të rëndon akuza për “trafikim të armëve dhe municionit” në Shqipëri. Kjo vjen si pasojë e arrestimit të saj vitin e kaluar në pikën kufitare Kosovë-Shqipëri, ku u kap me dy pistoleta në makinën e saj, shoqëruar nga dy persona të tjerë.

Morina u mbajt në “arrest shtëpiak” në Kukës për një muaj, ndërkohë vetëm në prill të këtij viti Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Kukës, ka depozituar vendimin për shpalljen në kërkim ndërkombëtar.

Ajo u dënua në 25 mars nga Gjykata e Kukësit me 9 vite burg, që pas zbritjes së 1/3 prej gjykimit të shkurtuar u bën 6 vite.

Ndonëse në kërkim, ajo sfidoi hapur policinë duke bërë pushime luksoze e madje duke ndarë me ndjekësit foto të ndryshme. Më herët ajo shijoi pushimet në Dubai me partnerin e saj Fisnik Sylën, me të cilin gjithashtu u kurorëzua me martesë po atje, pas një propozimi romantik.

Në 5 korrik, Fjolla Morina shoqëronte të bijën në mbrëmjen e maturës.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...

“Vëllezërit rrahin drejtorin e Kadastrës”, Lame zbulon vendimin për pronat

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka reaguar ndaj një lajmi ku thuhej se drejtori i Kadastrës së Elbasanit është dhunuar. Marrë shkas nga ky...