E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Arrestimi i Ronaldinho-s/ Ministri: S’ka rëndësi se cili je, ligji duhet zbatuar

Ish-futbollisti i njohur brazilian Ronaldinho dhe vëllai i tij janë arrestuar në Paraguaj pasi kanë tentuar të hyjnë në vend duke përdorur pasaporta të rreme.

Prokurorët thanë se atyre u ishin dhënë dokumente false në momentin që hynë në kryeqytetin Asuncion të mërkurën.

Ata u mbajtën pak orë në doganë, por më pas gjykatësi refuzoi të pranonte propozimin e prokurorit për një dënim alternativ.

Prokurori tha se vëllezërit ishin futur në kurth dhe ata e mohuan fajin.

Të pyetur nga polici vëllezërit kishin thënë se nuk e dinin që pasaportat ishin të parregullta.

Më pas oficerët kryen kërkime në dhomën e tyre të hotelit.

“Unë e respektoj popullaritetin e tij, por edhe ligji duhet respektuar. Nuk ka rëndësi se cili je, ligji duhet zbatuar”, ka thënë për mediat Ministri i Brendshëm Euclides Acevedo.

39-vjeçari udhëtonte në Paraguaj për të promovuar një libër dhe një fushatë për fëmijët vulnerabël.

Në korrik të vitit 2019 lojtarit i janë konfiskuar pasaporta braziliane dhe ajo spanjolle për taksat e papaguara dhe mospagimin e gjobave për ndërtimin e paligjshëm që ka bërë në një park natyror në Brazil. /Opinion

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...