E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Arratiset nga Komisariati Nr.1 i arrestuari për “armëmbajtje pa leje”

Një person është arratisur nga Komisariati numër 1 në Tiranë. Bëhet fjalë për shtetasin Rigers Lala, i cili ishte i arrestuar për “armëmbajtje pa leje”.

30-vjeçari është prangosur dy ditë më parë nga forcat Shigjeta në lagjen “Ali Demi”, pasi lëvizte me armë zjarri me vete. Kur ka parë policinë, ai ka hedhur armën dhe ka tentuar të largohet por është arrestuar.

“Si rezultat i reagimit të menjëhershëm, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.1, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shigjetat”, bënë të mundur që në lagjen “Ali Demi” të lokalizonin personin e dyshuar, i cili sapo ka parë shërbimet e policisë ka hedhur armën e zjarrit në tokë dhe ka tentuar të largohet me vrap. Por gjatë ndjekjes është kapur dhe prangosur nga shërbimet e policisë”, njoftonte policia dy ditë më parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...