E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Apeli i Manastirliut: Mos e harroni maskën kur dilni nga shtëpia

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar një video sensibilizuese një ditë para se në Shqipëri të hyjë në fuqi vendimi për mbajtjen me detyrim të maskës në ambiente të hapura apo të mbyllura.

Sipas saj, mbajtja e maskës nuk i jep mundësi virusit të rrezikshëm të përhapet dhe të dëmtojë shëndetin e njerëzve.

Manastirliu thotë se maska duhet bërë zakon i përditshëm dhe askush nuk duhet ta harrojë kur del nga shtëpia.

 ”Bëjeni maskën zakon të përditshëm për të mos i dhënë mundësi virusit të rrezikshëm të përhapet e të bëjë dëm në shëndetin tuaj dhe të njerëzve që keni për zemër. Është koha për solidaritet, për të mbrojtur më të dobtit. Mos e harroni maskën kur dilni nga shtëpia! Me kujdes çdo ditë, e mundim koronavirusin!’’, shkruan Manastrliu në Facebook.

Rregullat për përdorimin e maskës

🔴#COVID19Bëjeni maskën zakon të përditshëm për të mos i dhënë mundësi virusit të rrezikshëm të përhapet e të bëjë dëm në shëndetin tuaj dhe të njerëzve që keni për zemër. Është koha për solidaritet, për të mbrojtur më të dobtit. 😷 Mos e harroni maskën kur dilni nga shtëpia!Me kujdes çdo ditë, e mundim koronavirusin!#BASHKË

Publiée par Ogerta Manastirliu sur Mercredi 14 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...