E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Anija me 18 persona bllokohet në ishullin e Sazanit, defekti i lë në mes të detit

Mesditën e sotme, një anije me 18 persona në bord u bllokua në ishullin e Sazanit. Bëhet me dije se anija pasi është larguar nga bregu, ka pësuar defekt dhe është bllokuar.

Më pas ekuipazhi i anijes ka kërkuar ndihmë, dhe rojet bregdetare janë afruar.

Pasagjerët u transportuan në Vlorë me anë të një tjetër anije, ndërsa e bllokuara mbeti në mes të detit. Por situata i është rikthyer normalitetit pas tre orësh punë. Defekti është riparuar dhe mjeti ka filluar të lëvizë sërish.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...