E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Angli-Itali/Ish mbrojtësi Carragher bën parashikimin: Vendoset nga penalltitë!

Një ditë përpara finales së “Euro 2020” mes Anglisë dhe Italisë, janë shtuar edhe parashikimet se ç’mund të ndodhë. Pritshmëritë janë të mëdha për aktin e fundit të turneut europian, që do të vendosë përballë ekipet e Southgate dhe Mancini.

Jamie Carragher, mbrojtësi historik i Liverpool dhe ekipit kombëtar anglez, duke folur për “Sky Sports”, tha se ishte shumë i sigurtë se si do të përfundojë finalja e së dielës. Ai ka parashikuar penalltitë dhe më pas fitoren e Anglisë.

“Ekipi ka punuar shumë me 11-metërshat, kështu që duhet vënë në praktikë ajo që është bërë në stërvitje. Në çdo rast nuk mendoj se do të ketë shumë gola kjo ndeshje. Italia është shumë e fortë në mbrojtje. Personalisht mendoj se ndeshja do të përfundojë 1-1 dhe pastaj do të shkohet te penalltitë dhe në atë rast Anglia do të fitojë. Mendoj se është finalja e duhur për këtë kompeticion. Italia dhe Anglia ishin dy skuadrat më të mira. Mendoj se do të jetë spektakolare”, tha Carragher.

Ndërkaq, tifozët anglezë janë bërë viral kohët e fundit me shprehjen e famshme “It’c coming home’’ duke shpresuar në një triumf të “3 Luanëve” në finale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...