E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Anglezët godasin tifozin, menduan se ishte sulmuesi që humbi penalltinë (Video)

Bukajo Saka është njeriu më i urryer për tifozerinë angleze. 19-vjeçari humbi penalltinë ndaj Italisë, ku këta të fundit u shpallën kampionë europe mbrëmjen e djeshme në Londër.

Në rrugët e kryeqytetit anglez, tifozët duken të frustruar dhe të nxehur pas asaj 11-metërshi dhe në rrugë kanë kapur një person që kishte ngjashmëri me sulmuesin anësor të Arsenalit.

Në pamjen e cila u bë virale duken fansat e kombëtares së “3 Luanëve” teksa e godasin, por më pas kuptuan se kishin ngatërruar person. Një situatë e pahijshme kjo duke parë se Saka tani është njeriu më i sulmuar për momentin.

19-vjeçari Saka mori një lumë kritikash, por edhe shokët e skuadrës së tij të cilët u akuzuan se nuk duhet ta linin Sakan të gjuante penalltinë.

Legjenda Roi Kin u shpreh para mikrofona të ”Sky Sport” me fjalë mjaft kritikuese për Anglinë: ”Ju nuk mund ta linit një 19-vjeçar të ndrojtur të gjuajë para jush. Ata kanë shumë më shumë përvojë, Sterling ka fituar trofe, atyre iu desh të dilnin para fëmijës së ri dhe të ngriheshin në këmbë’’, por kësaj kritike ka menduar t’i përgjigjet vetë mesfushori i Anglisë, Xhek Grilish.

Nëpërmjet një statusi në ‘’Twitter’’, mesfushori shkroi se vullneti i tij ishte të gjuante penallti, por ishin zgjedhjet e trajneri ato që e penguan.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...

E vr*u për pronën/ “I trembem hakmarrjes”, vëllai i vras*sit kërkon mëshirë

Pak ditë më parë, një sherr mes kushërinjve për pronën në Lushnje përfundoi me një të vrarë. Autori i krimit, Kastriot Hasalla pritet të...

‘Cënoi besimin e publikut’, KPA shkarkon prokurorin e Krimeve të Rënda

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA), shkarkoi nga detyra prokurorin e Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj. Në vendim thuhet se Hajdarmataj ka cënuar besimin...