E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Andi Lila dhe Binaku largohen nga kombëtarja, ja kush i zëvendëson

Pasditen e së hënës Kombëtarja shqiptare ka nisur punë në Durrës, për ndeshjet kualifikuese të Euro 2020.

Nga konferenca për shtyp e së dielës, ku Panucci prezantoi listën, e deri të hënën, shumë gjëra kanë ndryshuar, duke nisur nga porta, ku Gentian Selmani është grumbulluar për të zëvendësuar Thomas Strakoshën, i pezulluar nga Panucci për shkak se nuk erdhi dot në kohë në Shqipëri.

Ndërkaq, mbrojtësi anësor Egzon Binaku dhe mesfushori veteran Andi Lila kanë pasur probleme fizike kohët e fundit dhe pas konsultimit me stafin mjekësor të kombëtares, është vendosur të mos qëndrojnë me ekipin për dy ndeshjet e radhës.

I detyruar nga këto largime të papritura, Panucci ka grumbulluar lojtarë të tjerë, duke kthyer në kombëtare mesfushorët Keidi Bare e Ylber Ramadani, por gjithashtu është grumbulluar edhe Kastriot Dermaku, i cili shton numrin e qendërmbrojtësve.

Në stërvitjen e sotme të fundit që u bashkuan me ekipin ishin Aliji, Taulant Xhaka dhe Abazaj, të cilët kishin fluturime të programuara për mesditën e së hënës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...