Ambasadorja Kim për Tom Doshin: PD nuk e do në parlament! Nga çfarë keni frikë?

Ambasadorja Amerikane në Shqiperi znj. Yuri Kim është shprehur qartazi me anë të një postimi në twiter mbi pakënaqësitë që Ambasada Amerikane ka me kandidatë të caktuar për deputet në listat e partive. Ndër të tjera ajo shprehet se votuesit shqiptarë meritojnë më mirë.
Ja statusi i plotë i Ambasadores Kim:

“Kemi vënë re që Partia Demokratike dhe të tjerë nuk e duan në Parlament dikë që është përfolur për korrupsion. Të tjerëve u them: Nga çfarë keni frikë? A është e “dobishme” që të qëndrojmë të heshtur? Pse i lini njerëzit që të mendojnë se jeni aleatë? Kjo është ajo që mendoni se meritojnë votuesit? Shqipëria meriton më shumë”, thuhet në postimin e ambasadores amerikane.