E diel, 24 Janar, 2021
11 C
Tirana

Ambasadori Milot Rashica: Bëmë historinë, me Shqipërinë jemi një

Milot Rashica nuk ka nguruar që të tregojë dhe në Gjermani emocionet e ndeshjes me Ishujt Faroe. Mesfushori, i cili luan me skuadrën e Werder Bremen ka komentuar se ndeshja në stadiumin “Fadil Vokrri” ishte një nga më të paharrueshmet për të dhe kosovarët.

Rashica nuk lë jashtë vëmendjes dhe faktin që deri më tani skuadra ka luajtur në Shqipëri, por gjen rastin për të treguar se ata janë ndjerë si në shtëpi, pasi jemi një komb.

“Ishte fitorja e parë zyrtare kështu që mendoj se ishte e mrekullueshme për të gjithë lojtarët, por Kombëtaren tonë, për tifozët që erdhën të na shikojnë. Bëmë histori, mendoj se ishte një moment i paharrueshëm për vendin tonë.

Ndeshja kundër Ishujve Faroe ishte ndeshje e veçantë, por jo vetëm për mua, për të gjithë sepse ishte edhe ndeshja e parë si vendas pas dy viteve, më parë kemi luajtur në Shqipëri. Edhe atje ndihemi si në shtëpinë tonë, sepse ne jemi si vëllezër, jemi një.

Por, ishte shumë larg për ne dhe për tifozët që të udhëtojnë dhe të na përcjellin në Shqipëri. Tani mund të luajmë në vendin tonë, para tifozëve tanë, para familjeve tona, në një stadium të ri, atmosfera ishte jashtëzakonshme. Atë mbrëmje stadiumi ishte i stërmbushur, natë fantastike”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si rekrutoheshin pilotët kamikaze në Japoni gjatë Luftës së Dytë Botërore

Fjalën “kamikaze”, e dëgjojmë shpesh sot sa herë kur ndodh një sulm terrorist vetëvrasës. Kjo mënyrë luftimi u shpik nga japonezët gjatë Luftës së...

Arrestohet gruaja e liderit opozitar rus, Alexei Navalny

Bashkëshortja e udhëheqësit opozitar rus Alexei Navalni, u arrestua sot gjatë operacioneve të forcave ruse të rendit kundër protestuesve në mbarë vendin. Yulia Navalnaya konfirmoi...

Etrit Berisha drejt rikthimit në Serie A, e kërkon trajneri serb

Etrit Berisha po kalon një moment të mirë te skuadra e Spal. Pas prekjes me COVID-19 dhe dëmtimit që pësoi disa muaj më vonë,...

Nuk mund ta mundësh dot Edi Ramën me armët e veta

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka disa ditë që po rreket të bëjë fushatë elektorale, përmes një qasje “të re”, ku Edi Rama e ka...

Hendeku global mes të pasurve dhe varfërve po ngushtohet

Nga: Ferdinando Giugliano “Bloomberg Opinion” Pabarazia e të ardhurave, është ndër një temat më të debatuara ekonomike të kohërave tona. Por është njëkohësisht një nga...