E premte, 23 Tetor, 2020
18 C
Tirana

Altin Goxhaj, me formacion të ri politik

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

“Pas 10 ditësh del dhe nuk infekton të tjerët”/Epidemiologu jep lajmin e mirë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, sqaroi udhëzimin më të fundit nga ekspertët e shëndetit, i cili...

Avokati i njohur Altin Goxhaj ka njoftuar se brenda kësaj jave, do të krijohet formacioni i ri politik i quajtur Antiestablishment: Koalicioni Qytetar Për Shqipërinë. Ai rendit disa nga arsyet pse qytetarët duhet ti japin mbështetje kësaj lëvizje të re politike.

Deklarata e plotë:

Një hipotezë që ju shpjegon se pse duhet të na mbështesni duke filluar që këtë javë në krijimin e formacionit të ri politik Antiestablishment: Koalicionit Qytetar @Për Shqipërinë! HIPOTEZA: “Nëse” (sikur) do të duhej të kërkohej nga Opozita në BE mbështetje kundër Qeverisë sepse po zbaton një Axhendë Qeveritare Sorosiane për Falimentimin dhe Shpopullimin e Shqipërisë që prodhon emigracion të paligjshëm dhe furnizim me “staf” të shpërndarjes së drogës në rrugët e qyteteve të Europës, cilët eurodeputetë do të shprehnin interes për t’u marrë me këtë çështje?

Kush do i gjendej në krah Opozitës? Opsioni A: Ndonjë eurodeputet i PPE-së së Lulit? Dmth nga partitë anëtare të PPE-së për të cilët kërkoi vota shqiptarësh Luli? Ndonjë nga këta eurodeputetët e PPE-së së Lulit që përjashtuan partinë e Orban (edhe me votat e Lulit) sepse i ishte kundërvënë Sorosit? Është fakt i padiskutueshëm se prej 6 vjetësh PPE e Lulit ka çertifikuar legjitimitetin e Rilindjes, Zgjedhjeve, Reformës në Drejtësi, progresin sipas parimit: Keni bërë progres por keni akoma shumë për të bërë! Opsioni B: Farage, Salvini, Orban, etj? Forca me mbi 150 eurodeputetë (të grupuara në 3 formacione me mbi 50 eurodeputetë secila) Janë pra mbi 150 eurodeputetë që përfaqësojnë 3 grupimet antiestablishment, konservatore, të djathta, sovraniste, euroskeptike që njëzëri dhe në bllok akuzojnë Sorosin për rolin frymëzues dhe financues për dyndjet e emigrantëve nga Afrika dhe Azia e që ju i shani me libër shpije në kor si racistë, antishqiptarë, e përralla me mbret që ju mësojnë te SHQUP dhe Selia Mavi apo OJF-të dhe mediat e Soros?

Lexo edhe :   Murrizi regjistron partinë e re: Betejën e kemi me 5 hajdutët
Lexo edhe :   Murrizi regjistron partinë e re: Betejën e kemi me 5 hajdutët

Por a i ka dalë kundër këtyre PD duke kërkuar vota kundër tyre (në Angli Luli 1 javë më parë u thirr që votat e shqiptarëve të mos shkonin për Farage) kudo në Europë? a e kuptuat se pse ne kemi mbështetur Farage, Orban, Salvini, etj? A e kuptoni se pse duhet të na mbështesni duke filluar që këtë javë në krijimin e lëvizjes së re politike në Shqipëri: Koalicionit Qytetar Për Shqipërinë, si formacioni i vetëm i ngjashëm (në kushtet e Shqipërisë) me ato antisoros në Parlamentin Europian dmth AntiEstablishment, Konservator, Sovranist, Euroskeptik, ProAmerikan, dmth ANTISOROS???

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ktheu për rishqyrtim Kodin Zgjedhor, Meta zbulon arsyen e këtij vendimi

Pasi ktheu në Kuvend për rishqyrtim Kodin e ri Zgjedhor, kreu i shtetit Ilir Meta ka sqaruar arsyet përse e ndërmori këtë akt. Në...

‘Vetë bëhesh president, gruan e emëron kryetare partie’, Koçi ‘thumbon’ Metën 

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, teksa ka publikuar disa pamje nga një takim, thotë se socialistët po përgatiten për fitoren. Ai nuk ka lënë...

81 faqe akuza ndaj mazhorancës/ Meta kthen Kodin e ri Zgjedhor

Meta ka dekretuar kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, pasi i cilëson ato si të njëanshme dhe në...

“Mos më prekni me dorë, jam i sëmurë”, zbardhet incidenti i Ndocajt me policinë

Ish-deputeti Eduart Ndocaj është shoqëruar sot në komisariat, pas incidentit në përurimin e shtëpisë së Gjergj Fishtës. Forcat e policisë kanë shoqëruar ish-deputetin, i...

Pse ndodh paraliza gjatë gjumit, dhe si ta parandaloni atë

Ju zgjoheni nga një gjumë i çrregullt, dhe zbuloni se nuk jeni në gjendje të lëvizni trupin tuaj, nga koka deri në gishtin e...