E diel, 13 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Aleksandër Murataj nuk lejohet të marrë pjesë në varrim, tensione te 313-a

Aleksandër Muratajt i është refuzuar leja për t’i dhënë lamtumirën e fundit vëllait të tij që u vra nga policia gjatë grabitjes të së martës në Rinas.

Vendimi është shoqëruar me tensione në burgun e sigurisë së lartë nr.313 në Tiranë, ku miqtë e Aleksandrit janë indinjuar me vendimin e Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve.

Aleksandër Murataj ndodhet në burg prej dy vitesh, ndërsa ka akuzuar se nuk është pyetur nga prokuroria një herë të vetme dhe se po mbahet në qeli padrejtësisht.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   'Shpërndaj drogë se paguhem mirë'/ Dënohet me 10 vite burg shqiptari në Britani

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...