E hënë, 1 Mars, 2021
11 C
Tirana

Albinizmi, frymë që i frikon zhvatësit e shqiptarisë

Nga: Kim Mehmeti

‘Albinizmi’ është frymë që i frikon zhvatësit e shqiptarisë, andaj ata janë bashkuar që ta ngulfasin atë frymë!

‘Albinizmi’ simbolizon një frymë, një vendosmëri për ta çliruar Kosovën nga zhvatësit e saj dhe mbi të gjitha, ‘Albinizmi’ shpërfaq shpresën rinore se Kosova mund të jetë e ardhmja e tyre, se ajo duhet të mbetet atë që ishte shekujt me radhë – djep i atdhetarizmit dhe patriotizmi shqiptarë.

Si i tillë ‘Albinizmi’ prej moti është derdhur në gjithë hapësirat shqiptare dhe ka dimension gjithë shqiptar.

Pra është frymë e shpresës dhe besimit që edhe ne shqiptarët mund të ndërtojmë shtete që nuk do kenë shenjë njohëse hajdutërinë dhe keq qeverisjen, frymë që prej moti ka përfshi shqiptarët e Maqedonisë edhe ata të Shqipërisë.

Dhe kjo frymë është e rëndësishme sepse e mban gjallë idenë për një komb, një gjuhë e një shtet, për një Shqipëri që do i përfshijë në vetvete gjithë tokat ende të pa grabitura shqiptare si dhe gjithë shqiptarët që ende besojnë e shpresojmë se mund të kujdesen dhe ta mbrojnë të veten.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Nuk ishte vetëm”/ Flet kamerieri që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofisë

Personi që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofias, kamerieri i lokalit me inicialet K.Gj., ka treguar se 66-vjeçari nuk ishte vetëm ditën që...

Kreu i OBSH: Shtetet bëjnë gabim të madh nëse mbështeten vetëm te vaksina

Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se rritja e madhe e rasteve të reja me koronavirus në 57 shtete, vjen si pasojë e varianteve të...

Kreu i PE: Të gatshëm të ndihmojmë Shqipërinë në luftën kundër Covid-19

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli ka reaguar pas takimit në Bruksel me kryeministrin Edi Rama. Sipas Sassoli, institucioni që ai drejton dha “ok”-in për...

Kosova në pritje të konfirmimit nga COVAX për marrjen e vaksinave

Ministria në detyrë e Shëndetësisë në Kosovë tha se është në pritje të “konfirmimit final” nga COVAX për marrjen e dozave të para të...

Ukraina hedh në plehra vaksinat anti-covid, mjekët refuzuan t’i marrin

Ukrania ka hedhur poshtë disa doza vaksina anti-covid pasi mjekët kanë refuzuar që t’i marrin. Në lidhje me këtë ka folur edhe kreu i Partisë...