E diel, 13 Qershor, 2021
23 C
Tirana

Alarmohen përdoruesit e rrjeteve sociale, probleme në gjithë botën

Facebook, Instagram dhe Whatsapp kanë shfaqur probleme në të gjithë botën.

Shërbimet e Facebook-ut po përjetojnë vështirësi teknike me përdoruesit në Evropë, Malajzi dhe disa pjesë të SHBA-ve, që raportojnë se nuk mund të aksesojnë këto gjigantë të komunikimit.

Problemet janë vënë re edhe në Shqipëri, pasi aksesi në “Facebook” është bërë i pamundur për shumë përdorues, ashtu si edhe dërgimi i mesazheve apo veprime të tjera, kryesisht në aplikacionin Whatsapp.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...

Euro 2020/ Anglia dhe Austria e nisin me fitore, 21:00 rradha e “tulipanëve”

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të ditës në Euro 2020. Anglia mundi Kroacinë me rezultatin 1-0 me gol të Sterling në pjesën e...

Ikja e Gramoz Ruçit nga politika dhe raporti mes moshës e pushtetit

Nga Alfred Peza Në sport sado i zoti që të jesh, mosha të limiton duke të detyruar që të “varësh këpucët në gozhdë”, atëherë kur...

Biden pritet të sigurojë aleatët e NATO-s për mbrojtjen reciproke

Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut (NATO) do të diskutojë rishikimin e konceptit të saj strategjik kur udhëheqësit e saj, përfshirë Presidentin amerikan...