E diel, 20 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Ish-deputeti ia kthen Lleshajt: Nga frika helmove popullin

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka reaguar pas deklaratës së Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, lidhur me protestën e opozitës. Lleshaj në një konferencë për shtyp e konsideroi tubimin e djeshëm të opozitës si të dhunshëm, dhe se ishte në plan edhe sulmi ndaj institucioneve.

Në kundërpërgjigje, Salianji shkruan në Twitter se falë urdhrave të ministrit, protestuesit u përballën me gazin helmues.

“Lleshaj na mbyti me gaz, dje nga frika helmoi popullin me gaz helmues, sot me servilizmin deri në budallëk shkriu shqiptarët gazit”, shkruan ai.

Ish-deputeti nuk e ka lënë me kaq, por vë në dukje se qytetarët nuk do ndalen, deri në çuarjen në fund të misionit të tyre. “Protestë dhe qytetari! Në këmbë për Shqiperinë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tragjike/ Lushnje, 17-vjeçarja humb jetën pasi ra nga pema

Një 17-vjeçare nga Lushnja humbi jetën pasi u rrëzua nga pema Raportohet se kanë qenë familjarët që e kanë dërguar me shpejtësi drejt spitalit të...

Euro 2020/ Mbyllet grupi A, Italia dhe Uellsi kalojnë, italianët me rekord

Itali-Uells 1-0 Italia barazoi rekordin e vet të të gjitha kohërave me 30 ndeshje si e pamposhtur pas një fitoreje 1-0 kundër Uellsit në Stadiumin...

Profil/ Ngolo Kante, 5 detaje domethënëse mbi “motorrin” e Francës

I vogli Kante Historia e Kantésë është e ngjashme me atë të shumë emigrantëve nga Afrika. Lindur në periferi të Parisit, nga një familje shumë...

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Formula 1/ “Holandezi fluturues’ mund Hamiltonin në xhiron e parafundit

Max Verstappen rriti diferencën e pikëve nga vendi i dytë në kampionat pasi parakaloi pikërisht atë, të dytin, Lewis Hamilton në një duel tjetër...