E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Alarm për bombë, policia zbarkon në qendrën tregtare

Një alarm për bombë është sinjalizuar në Shkup, në një qëndër tregtare. Policia është vënë menjëherë në lëvizje, ku kanë kërkuar me urgjencë evakuimin e menjëhershëm të qendrës së njohur tregtare në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Ka qenë një telefonatë anonime, që ka dhënë sinjalin për bombë.

Fill pas telefonatës, administrata e qendrës tregtare ka njoftuar policinë, e cila ka zbarkuar për pak minuta aty duke nxjerrë jashtë klientët si edhe stafin.

Deri më tani nuk është gjendur ndonjë mjet shpërthyes, ç’ka nuk konfirmon ende nëse bëhet fjalë për një ngjarje të vërtetë apo alarm fals.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...