E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Aktori me origjinë shqiptare, Jim Belushi kërkon divorcin pas 23 vitesh martesë

Aktori me origjinë shqiptare Jim Belushi, do të ndahet nga bashkëshortja e tij. Ai ka bërë kërkesën për divorc nga gruaja Jennifer Sloan pas 23 vitesh martesë, në Gjykatën Superiore të Los Angeles të premten, raporton TMZ.

Ndarja vjen vetëm tre vite pasi çifti paraqiti kërkesën për divorc, për shkak të “dallimeve të papajtueshme” në mars 2018. Aktori, 67-vjeç, paraqiti shkresat për të pushuar çështjen e divorcit – e cila u miratua dhe u nënshkrua nga një gjyqtar në maj 2019.

Jim Belushi dhe Jennifer Sloan u martuan në maj 1998, dhe kanë dy fëmijë së bashku: vajzën Jamison, 22 vjeç dhe djalin Jared, 19-vjeç.

Ai ka pasur dy martesa të dështuara; me Marjorie Bransfield nga 1990 deri në 1992 dhe me Sandra Davenport nga 1980 deri në 1988.

Ai ka një djalë të quajtur Robert Belushi, 38-vjeç, me ish bashkëshorten Sandra Davenport. Belushi ka një karrierë të madhe filmike.

Burimi i lajmit: Dailymail. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

FSHF i nxori audio-përgjimin, Veliaj: U qëndroj një për një atyre që kam thënë!

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit të publikuar sot nga Federata Shqiptare e Futbollit, në të cilën...

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...