E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Aksidenti te Shkalla e Tujanit, shkon në dy numri i viktimave

Është rënduar më tej bilanci si pasojë e aksidentit të ndodhur pasditen e djeshme te Shkalla e Tujanit, ndërsa ka ndërruar jetë në spital njëri prej të plagosurve.

Viktima është identifikuar si Def Kaloshi, 73-vjeç, i cili u dërgua i plagosur në spital, por nuk mundi të mbijetonte.

Me 73-vjeçarin, ka shkuar në dy numri i viktimave si pasojë e aksidentit të rëndë.

Aksidenti ndodhi në një zonë e cila është kantier ndërtimi, ku drejtuesi i automjetit humbi kontrollin.

Për pasojë ndërroi jetë në vend një 68-vjeçar, si dhe u plagosën dy të tjerë, por njëri prej tyre nuk mund t’i mbijetojë plagëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...