E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

“Ajo na shfaqet këtu si Shën Maria”, Saimiri tregon arsyen pse e hoqi Vivienin

Të hënën në “Love Story”, Saimiri zgjodhi të eliminonte Vivienin. Të dy patën një debat të fortë në studio, gjë që u komentua edhe në rrjetet sociale dhe mediat rozë. Por ai ka rrëfyer në “Daily Love Story”, se largoi Vivienin pasi ajo nuk ishte vetvetja dhe jo për shkak të debatit.

Më tej ai shtoi se kishte menduar ta eliminonte Vivienin më herët, dhe nuk e largoi atë për shkak të debatit të së hënës. Saimiri tha më tej se ajo nuk ishte e duhura për të.

Sipas tij, Vivien e kishte ndjerë se do eliminohej, ndaj ishte pak e revoltuar dhe u mundua që ta kritikonte.

Të pamë pak të tensionuar në studio. A nuk të pëlqen kur një vajzë të sulmon?

Nuk kam asgjë kundra debateve, por më shqetëson fakti që debati mund të jetë i parapërgatitur nga dikush, ose nga personi që nuk është i duhuri ta krijojë këtë debat.

Sipas teje, debati ishte i thurur më përpara nga dikush?

Mendoj se po, sepse për mendimin tim Vivien është një nga vajzat që është e gabuar në këtë lloj programi. Dhe ajo duhet ta ketë ndjerë këtë gjë, dhe ndaj e ka ndjerë dhe eliminimin dhe është përpjekur nga njëra anë që të më sulmojë nga pak.

Por unë eliminimin nuk e lë në moment të fundit, sepse shumë kanë menduar që unë e hoqa Vivienin nga debati, por unë kam pasur arsye të tjera prandaj nuk e kam nxjerrë në takim gjithë këto kohë dhe e kisha marrë vendimin që më parë që do ta hiqja atë natë. Nuk e mora aty në çast që pse më bëri nja dy pyetje.

Më tej ai ka treguar edhe arsyet përse vendosi të mos i japë trëndafil 27-vjeçares.

Pra ti nuk e ke ftuar enkas në takim Vivienin?

Kam dashur që ajo të tregojë veten e vet siç është, sepse i kam inat njerëzit që shfaqen ndryshe nga janë. Ajo na shfaqet këtu si Shën Maria, ndërkohë që…

Cilat ishin arsyet që ti e eliminove?

Arsyet nuk mund ti tregoj këtu, por unë pëlqej njerëzit që sido që të jenë, të jenë vetvetja. Mos bëjn sikur dikush që nuk janë. Kjo ishte dhe arsyeja, unë e kam kuptuar gati që në fillim të programit dhe ndaj nuk e kam thirrur më në takim.

Doja që ajo të shfaqte vetveten, por e kisha vendosur që do ta hiqja atë natë. Vivin sido që të jetë e respektoj sepse i respektoj të gjitha vajzat që janë këtu, por kam kuptuar që nuk është e duhura për mua. Nuk ishte aspak nga debati që patëm. Sigurisht që edhe ajo është një vajzë e zgjuar që e kishte kuptuar këtë gjë, ose po e ndjente dhe prandaj ishte pak e revoltuar dhe u mundua që të më kritikonte. Por është e drejta e saj dhe i uroj shumë fat.

Ti komentove edhe puthjen që ajo të dha në takim e parë tek vila. Mund të na thuash diçka pak më tepër për këtë?

Unë e komentova edhe në studio që nga çdo vajzë mund ta kisha pritur këtë sulm, por jo nga Vivieni. Sepse në momentin që ajo ma dha puthjen e parë pa e dashur unë fare, unë e pranova dhe e mora me humor për të mos e përulur atë. Në këtë moment ajo më thotë mua që si i puthe dy vajza. Prandaj më shqetësoi pak kjo gjë, por gjëra që kalojnë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...